Warianty frontów kuchennych – wypróbuj, co należałoby kupić

XXI wiek to okres, kiedy postęp techniczny i rozkwit coraz to przyjaźniejszych technologii zezwala nam na otaczanie się przedmiotami rewelacyjnie wykonanymi z przeróżnych dostępnych na rynku materiałów.

Urządzając mieszkanie zazwyczaj najogromniejszy kłopot posiadamy z meblami kuchennymi. Pierwsze, na co zwracamy szczególną uwagę to na ogół fronty kuchenne. Do doboru posiadamy fronty drewniane, fornirowane, fronty z płyty MDF foliowanej i z płyty meblowej, fronty lakierowane i szklane.

Czoła kuchenne drewniane wyglądają niezwykle ładnie, drzewo wdzięcznie prezentuje się w kuchni oraz sprawia, że wnętrze wydaje się o wiele bardziej kameralne, niestety stolarze niechętnie zajmują się wykonywaniem frontów kuchennych z drewna, bo ma ono tendencję do wypaczania się, rozsychania, jeżeli nie pozostało trafnie wysuszone. Zawiasy za bardzo obciążone ciężkimi drzwiczkami z drewna prędzej się zużywają.

Drewniane fronty mają jednak zaletę, jakiej inne nie mają wolno je oczyścić ze starej farby wyszlifować oraz pomalować na nowo. Po zakończonym remoncie lub bliskości końcowych prac stajemy przed trudnym wyborem dodatków oraz oczywiście mebli. Najtrudniejszy jest dobór mebli kuchennych, ponieważ tutaj nie liczy się tylko funkcjonalność mebli, jednak także ich estetyczny i modny wygląd.

W trakcie wyboru kierujemy się w zasadzie wyglądem frontów kuchennych, dostosowujemy je do położonej już podłogi i płytek a jeśli mamy gotowy pomysł na całą kuchnie fronty kuchenne też powinny być całkowicie przemyślane pod względem materiału, z jakiego będą wykonane oraz koloru – sprawdź Hurtownia materiałów do zabudowy wnętrz. Do najdroższych należą fronty drewniane, które cudownie się prezentują, wolno je modernizować zdrapując farbę oraz pomalować na dowolny kolor, ale są fronty kuchenne wykonane z tego naturalnego materiału należą do niezmiernie ciężkich, co powoduje szybkie niszczenie się zawiasów, które wykrzywiają się pod naporem nazbyt rozległego ciężaru. Drewno kiepsko wysuszone będzie się wypaczać i rozsychać, co jest najogromniejszą wadą tego rodzaju frontów kuchennych. Troszkę tańsze są fronty fornirowane, jakie z powodzeniem mogą zastąpić fronty drewniane.