Budowa swojego domu – kilka porad dla właścicieli, którzy się za to zabierają

Pomysły na wykończenie domu czy mieszkania są nieograniczone. Dużo z takich rozwiązań jest praktycznie każdemu znanych, lecz niektóre nie są wcale zbyt popularne. A mogą albo w znaczący sposób zwiększyć wygodę przy użytkowaniu budynku, albo zagwarantować ciekawy, atrakcyjny wygląd.

Do pierwszej z tych grup z pewnością zalicza się hydroizolacja. O ile przy fundamentach stosuje się ją powszechnie, o tyle wielu właścicieli przy remoncie łazienki o niej w ogóle nie myśli. Nie ze względu na koszty, bo w skali całego wykończenia te będą stanowiły malutki ułamek całości, ale zwyczajnie z niewiedzy co do tego, jak takie rozwiązanie będzie przydatne. Rozłożenie warstwy izolacyjnej w miejscach które mogą być narażone na wilgoć, takich jak pobliże wanny czy brodzika będzie zabezpieczeniem przed przeciekami i wszystko dokładnie uszczelni.

Z kolei przy elewacjach różnych budynków zamiast tradycyjnych tynków można użyć specjalnych desek. Deska elewacyjna to ogromna różnorodność wzorów i kolorów, dzięki czemu można ją bez problemów dopasować do własnego domu. Świetnie się sprawdza zarówno na całych ścianach, w roli kompleksowego wykończenia, ale też jako element dekoracyjny przy okiennicach, kominach albo szczytach dachów. Deski elewacyjne najczęściej wykonuje się z różnych gatunków drewna.

Dzięki wybieraniu gatunków odpornych na niekorzystne warunki atmosferyczne i użyciu zaawansowanej impregnacji deski takie mogą wytrzymać długie lata w niezmienionym wyglądzie. A następną zaletą będzie prosta i szybka instalacja.